Motywacja pisarza: Każdy dzień to dobry dzień na pisanie – Od tego zacznij!

Dzisiaj w życie wchodzi nowa seria:

“Motywacja Pisarza”

 

Każdego tygodnia opublikuję jeden post właśnie w tej kategorii. Kochani, tego nam trzeba! Żeby pisać, musimy się dobrze zmotywować.

7f91b9665b17881a39cc3303e9d9ab0eOstatnio szukałam filmów i przemówień motywujących dedykowanych pisarzom. Szczerze mówiąc, jestem zaskoczona, że jest ich tak mało. Nie mówiąc już o tym, że większość jest publikowana w języku angielskim, bez polskich napisów czy lektora. To znaczy, że dla dużej części pisarzy w Polsce, taki materiał jest po prostu niedostępny.

W związku z powyższym, postanowiłam zająć się uzupełnieniem tej “luki” w Polskim internecie i zrobić serię postów oraz krótkich filmików, które miałyby krążyć wokół tematu motywacji. Wszystko co powstanie będzie dedykowane właśnie wam, pisarzom. Za każdego z Was mocno ściskam kciuki i życzę jak największych sukcesów wydawniczych! W końcu jest wiele osób z ogromnym potencjałem literackim, które pracując nad swoim warsztatem, mogłyby w końcu wypłynąć na światło dzienne. 274_1_wandtattoo_ornamente_vogel


 

Motywacja Pisarza #1 

Niezależnie od tego, którą nogą wstałeś,

każdy dzień to dobry dzień na pisanie.

 

I tego się trzymajmy!

Te słowa powinieneś powtarzać sobie codziennie, bo każdy dzień to dobry dzień na pisanie. Niezależnie od tego jaki masz humor i jak radzisz sobie z problemami, które życie rozdaje szczodrze. Każdy dzień to twój dzień. Wykorzystaj go!

Być może nie masz siły. Być może brak ci ochoty na cokolwiek. Być może chcesz to wszystko pieprznąć raz na zawsze i nigdy już do tego nie wracać.
Nie rób tego.

Nie zamykaj się w pokoju, obrażony na cały świat. Zamiast tego przenieś się do własnego świata. Przecież słowa mają MOC i ty wiesz o tym najlepiej! Nie musisz robić nic więcej, po prostu usiądź i pisz!

Twój smutek, twój żal, wszystkie troski i zmartwienia. Twoja radość, twoje szczęście, wspaniałe chwile, miłość. Wszystko czego pragniesz i za czym tęsknisz – To jest twój warsztat. Pielęgnuj go.

Pisanie to pięćdziesiąt dobrych i sto pięćdziesiąt trudnych dni. Pisanie to ciężka praca, która nie zrobi się sama. Siadaj i pisz, bo każdy dzień to dobry dzień na pisanie.

 

13fbd17f1ae7083508e9cb8d657fc909

 

 

Owocnego pisania! 

Advertisements

2 thoughts on “Motywacja pisarza: Każdy dzień to dobry dzień na pisanie – Od tego zacznij!

    1. alicja_kozicka says:

      Pisarz musi mieć o czym pisać. Inaczej po co miałby to robić? Każdy może pisać “na siłę”. 😉 A konsekwentne działania w tym przypadku i dobre nawyki to klucz do osiągania większych sukcesów. Pozdrawiam 😉

      Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s