10 pomysłów jak łatwo i tanio zorganizować sobie dodatkowe miejsce na książki

Masz dużo książek, stosy rosną z roku na rok i stale brakuje ci półek? Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużej biblioteczki, nie czytaj tego. Jeśli zaś posiadasz bezdomne książki, chętnie pokażę ci sposoby

Jak łatwo i tanio zorganizować sobie dodatkowe miejsce na książki


Pomysł 1: Wykorzystaj przestrzeń za łóżkiem

Choć to takie proste, niewiele osób wpadłoby na ten pomysł. Zobacz, jak świetnie możesz wykorzystać przestrzeń za łóżkiem (zdj. poniżej). Co najlepsze, nie musisz wcale robić przemeblowania, bo dodajesz tylko kilka centymetrów do długości łóżka. To genialne rozwiązanie dla tych, którym brakuje miejsca na szafce nocnej!

 

 

Pomysł 2: Wykorzystaj przestrzeń przed łóżkiem

Skoro już wiemy, że można świetnie zagospodarować nieco przestrzeni za łóżkiem, spróbujmy zagospodarować przestrzeń przed łóżkiem. Być może niektórym ten pomysł bardziej przypadnie do gustu. Szczerze mówiąc, mi również się podoba. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to pomysł, który może zostać zrealizowany tylko i wyłącznie jeśli posiadasz dość wysokie łóżko (typ skandynawski).

 

Pomysł 3: Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem

Jeśli naprawdę brakuje ci miejsca i nie możesz pozwolić sobie na dodanie dodatkowych centymetrów do długości łóżka, nie przejmuj się! Nadal jest wiele sposobów, które będziesz mógł wykorzystać. Między innymi ten – bo dlaczego nie ulokować książek pod łóżkiem w wysuwanych szufladach albo na tradycyjnych półkach?

 

Pomysł 4: Książkowy fotel

Lubisz przesiadywać w fotelu? Ja zdecydowanie tak. Jest tylko jeden warunek – niczego nie może mi zabraknąć pod ręką, gdy już się w nim rozsiądę. Twórcy książkowego fotela doskonale o to zadbali!

 

Pomysł 5: Wieszak na książki

Czemu nie! Rozwiązanie praktyczne, a może też wyglądać całkiem efektownie. Na poniższym zdjęciu wieszaki przesuwają się. Można więc dopasować szerokość do grubości książki.

d96c35b8bde68c4c46ec14bc2e22a48a

 

Pomysł 6: Wykorzystaj drabinę

To akurat popularne rozwiązanie. Z drabiny można zrobić stojące półki, ale też – co zaskoczyło mnie najbardziej – półki wiszące! Cudowny pomysł na zorganizowanie sobie dodatkowego miejsca. Chętnie sama go wykorzystam.

 

Pomysł 7: Pojedyncze półki 

Jeśli masz sporo miejsca na ścianie, ten pomysł może Ci się spodobać. Spójrz tylko jakie to efektowne, a przy tym praktyczne! Poza tym, że doskonale pomieści twoje książki lub czasopisma, może być genialnym elementem dekoracyjnym twoich wnętrz.

 

Pomysł 8: Ściana z książek

W ostatnim czasie często praktykowany sposób, polegający na wstawieniu regału z książkami zamiast ściany. Rozwiązanie niekoniecznie dobre w mieszkaniach na wynajem lub takich, gdzie pragnie się mieć dużo prywatności, jednak bardzo pomocne i w niektórych przypadkach komfortowe rozwiązanie, jeśli mamy problem z funkcjonalnym zagospodarowaniem małej przestrzeni.

 

Pomysł 9: Szafki z recyklingu – Dobre, bo tanie. Tanie, bo dobre. 🙂 

Tak, niedawno przechodziliśmy przez szał ECO-mebli z drewnianych skrzynek i starych palet. Je również można wykorzystać z myślą o naszych “bezdomnych” książkach. To dość tanie rozwiązanie, które wymaga minimalnego nakładu pracy, by już po chwili móc cieszyć się nowym meblem. Poniżej kilka propozycji.

 

Pomysł 10: Wykorzystaj przestrzeń pod schodami

Jak na mój gust dość niekonwencjonalne rozwiązanie, ale ma wiele zalet! Przede wszystkim, wykorzystujemy przestrzeń, która zwykle nie ma praktycznego zastosowania. Dzięki temu zyskujemy łatwy i wygodny dostęp do tego co nas interesuje, a przy okazji pozbywamy się wysokich stosików książek. Zaskocz swoich bliskich i zrób biblioteczkę pod schodami!

 

 

Na dziś to już wszystko.
Wkrótce wrócę do was z nowymi pomysłami i inspiracjami.
Powoli szykuję już wpis ze świetnymi radami Stevena Pinkera dla pisarzy.

Dobrego dnia! 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s