“Poezja Doświadczalna” – temat przewodni, idea i wiersze, które znajdą się w tomiku.

✑ Premiera tuż, tuż… 

Do 20 listopada zostało tylko 11 dni. Postanowiłam umilić Wam czas oczekiwania i uchylę rąbka tajemnicy. “Poezja Doświadczalna” jest dla mnie szczególnym projektem. Nie tylko dlatego, że to pierwszy tomik poezji mojego autorstwa, ale przede wszystkim czuję się ściśle związana z tematyką.

Wiersze zawarte w tomiku “Poezja Doświadczalna” są esencją młodości i taki też jest temat przewodni całego projektu. Młodość zwykle kojarzy się z brakiem rozsądku. Tutaj powinna kojarzyć się z czymś zupełnie innym – z podróżą w nieznane, odkrywaniem siebie i przeżywaniem wszystkiego na ten “młodzieńczy sposób”.

Wiersze z tomikuPoezja Doświadczalna

✑ Młodość jako źródło inspiracji.

Dlaczego akurat młodość stała się dla mnie inspiracją? To proste. Każdy wiek ma swoje zalety, jednak pamięcią nie bez powodu najczęściej wraca się do czasów młodości. To jest okres w którym mamy do czynienia z fazą rozwoju człowieka w człowiekuale też z odkrywaniem nowego “ja” – właściwego i coraz lepiej określonego. Te “ja” zyskuje siłę poprzez wydarzenia, które przydarzają się nam w młodzieńczej wędrówce.

Poza tym, młodość przeżywa się na różnych płaszczyznach – fizycznie, emocjonalnie i intelektualnie. To daje spore pole do popisu jeśli chodzi o dostosowanie tematu poszczególnych wierszy. W tomiku jest na pewno dużo młodości, ale znajdzie się również miłość, tęsknota i żal oraz różne rozważania i spostrzeżenia, istotne z punktu widzenia młodego człowieka.  

✑ Dla kogo dedykowana jest książka?

Grupa czytelników tomiku nie jest do końca sprecyzowana. Polecam ją osobom, które dopiero odbywają młodzieńczą podróż. Jestem przekonana, że wiele wierszy może być dla nich inspiracją do nowych przemyśleń i do nowego działania.

Książkę polecam także czytelnikom, którzy nieraz wracają pamięcią do młodych lat. Zapraszam ich w podróż do młodości – chociaż na kilka chwil – by mogli przypomnieć sobie jak to właściwie było. Taka też jest idea projektu. Pragnę sprawić czytelnikom przyjemność, zabierając ich do czasów młodości, gdzie może nie wszystko jest łatwe, ale na pewno łatwiejsze niż staje się z biegiem lat.

 

Wybrane wiersze, które pojawią się w tomiku
“Poezja Doświadczalna”

Jakich wierszy możecie się spodziewać? No cóż…
Najlepiej sprawdźcie sami. Kilka z nich znajdziecie poniżej. 

Mam niewiele uzależnień.(Tak myślałam do tej pory.)Miłość nie smakuje jak kawa,ale nie mogę się bez niej obejść… Zażywam filiżankę rano,w południei wieczorem,ale z czaseEvery flower is a soul blossomingin nature.Mam niewiele uzależnień.(Tak myślałam do tej pory.)Miłość nie smakuje jak kawa,ale nie mogę się bez niej obejść… Zażywam filiżankę rano,w południei wieczorem,ale z czaseSilne kobiety nie płaczą.Silne kobiety tupią nóżką, krzyczą i chodzą wyprostowane. Silne kobiety z trudem wybaczają.Silne kobiety to chyba nie zawsze silne kobiety i czasem płaBywa.A i owszem,w życiu bywa różnie.Miłość bywa.Złość bywa.Czasami znajomi wpadnąi gdy już zamykam drzwito od czasu do czasu zapuka s a m o t n o ś ć.(Oby rzadziej niż ostac(ZŁO)WIEK

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s