Jak zarobiłam 2150 zł w ciągu miesiąca, pracując jedynie 5 godzin dziennie?

Zarabianie przez Internet to już nie tylko ciekawe historyjki zagranicznych przedsiębiorców. Taka forma zarobku cieszy się rosnącą popularnością także wśród mieszkańców Polski. Dlaczego? Aby wykonywać zawód freelancera niepotrzebne jest specjalne wykształcenie czy dodatkowe kwalifikacje zawodowe. W pracy zdalnej liczą się indywidualne umiejętności, elastyczność i ostateczny efekt. To właśnie on decyzuje o wysokości zarobków. Dzisiaj podzielę się z Tobą w jaki sposób  rozpoczęłam swoją przygodę z pracą zdalną i ile udało mi się zarobić w pierwszym miesiącu. 

Przede wszystkim, warto wziąć pod uwagę, że freelancer to bardzo ogólne określenie osoby, która oferuje jakieś usługi w sieci. Zaliczamy do nich m.in. grafików, copywriterów, administratorów stron na portalach społecznościowych, blogerów, programistów, e-marketerów, developerów i twórców stron oraz portali internetowych. Słowem, wszystkich tych, którzy zajmują się pracą zdalną.

Stawiam na copywriting, a Ty?

Wybór specjalizacji zależy od indywidualnych umiejętności. Ja wybrałam pisanie, ponieważ takie rozwiązanie najbardziej odpowiadało moim zdolnościom. Postanowiłam zrobić z nich użytek i zarobić. Przez cały wcześniejszy miesiąc borykałam się z aktywnym poszukiwaniem pracy, jednak żadna z ofert nie była wystarczająco atrakcyjna. Natomiast kiedy już udawało mi się coś znaleźć i rozpoczynałam kilkudniowy okres próbny, największy problem stanowiły moje studia. Przez to miesiąc dobiegł końca, a ja nie podpisałam żadnej umowy, nie zarobiłam ani grosza i zostałam z czystym kontem.

Storm Album CD Cover

Zabrałam się więc za porządne przetrząsanie internetu, wiedząc, że istnieją osoby, które zarabiają właśnie w ten sposób. I oczywiście – kto szuka ten znajdzie. Nie trwało to długo. Po zalogowaniu się na kilku portalach i wysłaniu pierwszych tekstów próbnych, zaczęło się prawdziwe pisanie. Teksty, które tworzyłam wymagały ciągłego dokształcania się i przeprowadzania dogłębnego researchu. Dotyczyły one najróżniejszych dziedzin – od tekstów modowych po specjalistyczne treści technologiczne i finansowe. Tym sposobem w pierwszym miesiącu udało mi się zarobić 2150 złotych, poświęcając jedynie 5 godzin dziennie na pracę. Nie wspomnę już o tym, że miałam czas na studia, naukę i spotkania z przyjaciółmi.

Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz pracę zdalną?

Praca zdalna ma wiele zalet, jednak tak jak każda inna wymaga dużego nakładu czasu. Spędzając te kilka godzin przed komputerem, naprawdę poczujesz się zmęczony. Co więcej, szybko możesz zrazić się do tego trybu pracy. Właśnie dlatego tak niewiele osób jest w stanie naprawdę dobrze zarobić przez Internet.

Wymaga to czasu, kreatywności i przede wszystkim – systematyczności. W związku z tym, że sam decydujesz o tym jak, gdzie i ile pracujesz, mogą zdarzać się tzw. leniwe dni. Nie ma nikogo, kto odgórnie motywowałby Cię do pracy. Jeśli jednak opanujesz konsekwentne działanie, będziesz w stanie zarobić naprawdę fajne pieniążki. Tutaj wszystko zależy od Ciebie.

Oprócz tego, nie zniechęcaj się brakiem wiedzy. Praca freelancera wymaga ciągłego dokształcania się i  rozwoju. Uwierz lub nie, ale robi to każdy poważany freelancer. Internet to ogromne źródło informacji i możliwości. Wykorzystaj ten potencjał i obróć go we własny zysk.

Jak pozyskiwać zlecenia?

Bardzo ważne jest posiadanie portfolio, czyli archiwum wykonanych projektów, które jednocześnie stanowią wizytówkę freelancera. Portfolio należy budować w miarę realizowania zleceń. Co więcej, dobrze jest wypróbować kilka różnych portali dla freelancerów. W przypadku copywriterów są to platformy pośredniczące, takie jak:

  • GoodContent.pl
  • TextBookers.com
  • GiełdaTekstów.pl

Realizowanie zleceń na tych portalach pozwala wdrożyć się w pracę zdalną i wykształcić dobre nawyki. Niemniej, najwięcej zarobimy na współpracy bezpośredniej. W związku z tym kluczowe jest pozyskiwanie klientów na portalach społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn) i ogłoszeniowych (Oferia, OLX, Gumtree).

 

Słowem podsumowania, praca zdalna jest naprawdę w zasięgu ręki. Przykładem tego jest oczywiście moja historia, ale też wiele wiele innych. Internet oferuje niesamowite możliwości. Potrafiąc je wykorzystać, możesz naprawdę dobrze zarobić. Oczywiście taka forma zarobku pozwoli na dorobienie kilkuset złotych miesięcznie, a przy pracy na “cały etat” z powodzeniem może zastąpić obecną pracę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s