Ciepłownictwo: opis oferty – instalacje przesyłowe C.O.

Instalacje przesyłowe C.O. – maksymalnie wydajne i energooszczędne

W naszej ofercie znajdą Państwo sieci ciepłownicze, umożliwiające transport dużych ilości ciepła. W zależności od przeznaczenia mogą to być sieci komunalne, przemysłowe czy mieszanego przeznaczenia. Transport odbywa się za pomocą rurociągów grzewczych, a energia cieplna sprawnie przekazywana jest ze źródła ciepła do miejsca odbioru. Mówiąc o zaletach z punktu widzenia obsługi technicznej, warto wspomnieć, że instalacje ciepłownicze tego rodzaju maksymalnie redukują straty przesyłowe. Dodatkowo sieć ciepłownicza wyposażona jest w system wykrywania nieszczelności, co znacznie zmniejsza możliwość poniesienia strat z powodu ubytków wody. Dzięki temu cała instalacja wolna jest od zawilgocenia. To zaś chroni przed poniesieniem kosztów serwisowania czy konserwacji rurociągów.

Sieć ciepłownicza – zaprojektujemy i zrealizujemy

Podczas projektowania sieci cieplnej należy przestrzegać określonych zasad. Przede wszystkim powinna być prowadzona najkrótszą drogą i w sposób, który pozwoli na zasilenie jak największej liczby odbiorców. Co więcej, należy zachować minimalne odległości od budynków, urządzeń podziemnych i naziemnych oraz zieleni. Nasza firma oferuje pełną realizację zlecenia, łącznie z wykonaniem profesjonalnego projektu prowadzenia sieci cieplnej i utworzeniem izolacji przeciwwilgociowej.

Sieć ciepłownicza wraz z uzbrojeniem powinna podlegać właściwej eksploatacji, czyli utrzymaniu odpowiednich parametrów pracy oraz bieżącej konserwacji. Tylko wtedy może działać niezawodnie i przesyłać duże ilości ciepła bez strat. Dodatkowo, w sieci ciepłowniczej 75% ciepła w skali roku kalendarzowego stanowi ciepło z odnawialnych źródeł energii, ciepło użytkowe w kogeneracji czy też ciepło odpadowe z instalacji przemysłowych. To sprawia, że sieci cieplne są energooszczędnym rozwiązaniem o wysokiej efektywności energetycznej. Ich powszechne stosowanie dyktowane jest jednak w pierwszej kolejności bardzo dobrymi wynikami w przesyłaniu ciepła, a energooszczędność jest ich dodatkowym atutem. Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu instalacji grzewczych różnego typu, także sieci ciepłowniczych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s